Contact Information

De câțiva ani, rețelele de socializare au crescut tot mai mult. Și evenimentele ca săptămâna modei au început să fie tot mai mult promovate și urmărite prin diverse conturi. Snapchat a crescut foarte mult în ultimul timp așa că am făcut o listă de conturi prin care poți să urmărești ce se întâmplă acolo.

Urmărește New York Fashion Week prin 43 de conturi Snapchat>>> Vezi și conturile de Instagram prin care poți să urmărești New Yprk Fashion Week (și nu numai).

Branduri

  1. Alexander Wang: alexanderwangny
  2. Burberry: burberry
  3. Calvin Klein: calvinklein
  4. Gucci: gucci
  5. H&M: hmusa
  6. Kate Spade New York: KateSpadeNY
  7. KCD Worldwide: KCDWorldWide
  8. Louis Vuitton: louisvuitton
  9. Michael Kors: michaelkors
  10. Prabal Gurung: prabalgurung
  11. Otte NY: OtteNY
  12. Rebecca Minkoff: rebeccaminkoff
  13. Tibi: t.ibi

Vedete/Bloggeri/Influenceri

  1. Aimee Song: SongofStyle
  2. Alexa Chung: chungalexa
  3. Bryan Boy: BryanBoy
  4. Chiara Ferragni: chiaraferragni
  5. Chrissy Teigen: ChrissyTeigen
  6. Claire Sulmers: ClaireSulmers
  7. Eva Chen: TheEvaChen212
  8. Hannah Bronfman: hannahbgood
  9. Kristina Bazan: kristina_bazan
  10. Kylie Jenner: KylizzleMyNizzl
  11. Man Repeller: man_repeller
  12. Nicole Warne of Gary Pepper Girl: GaryPepperGirl
  13. Rosie Huntington-Whiteley: RosieHW
  14. Vashtie Kola: VashtieKola
  15. Casey Neistat: caseyneistat

Modele

  1. Bella Hadid: BabyBels777
  2. Devon Windsor: devwindsor
  3. Emily Ratajkowski: Emrata
  4. Gigi Hadid: ItsGigiHadid
  5. Hailey Baldwin: HaileyBIsBoring
  6. Joan Smalls: joan_smalls
  7. Kendall Jenner: KendallJenner
  8. Lily Aldridge: LilyMaud
  9. Taylor Hill: taylor_hill
  10. Soo Joo Park: soojoomoojoo
  11. Issa Lish: issa.lish

Stiliști și make-up artiști

  1. Ade Samuels: AdeTSamuel
  2. Shiona Turini: ShionaT
  3. Zerina Akers: EverybodyHatesZ
  4. Pat McGrath: patmcgrathreal

Mi-am făcut și eu cont pe Snapchat și sunt extrem de noob, dar e fuuuun – @cristina.ava.

Photo credit: Samsung Newsroom via Foter.com / CC BY-NC-SA

Share:

administrator

Working and loving social media and online. Lucrez în online din 2006 și în social media din 2008. Am făcut de toate: administrat site-uri, scris articole, coordonat colaboratori, research, organizat evenimente, campanii de marketing, de AdWords, brief-uri and so on. În prezent sunt Social Media Manager pentru Kiss FM. Trecutul meu profesional include joburi ca: Online Coordinator pentru revista Marie Claire, editor colaborator CTRL-D, Social Media Manager și Content Manager pentru www.cosmopolitan.ro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *