Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+

Twitter e pe moarte. Dar până moare lumea încă mai e acolo postând și/sau urmărind postările altora. Și probabil cei rămași or să rămână acolo până se închide de tot ‘prăvălia’. Dar oare care sunt conturile alea cu cei mai mulți followeri? Cool e că am și cifre de anul trecut așa că poți să vezi și cum s-a schimbat (sau nu) între timp topul.

* În grafic, cifrele sunt din iunie 2016. În text, sunt cifrele de azi.

  1. Katy Perry@katyperry – 89,9 milioane de followeri (vs. 67,8 în 2015) – +22.1
  2. Justin Bieber@justinbieber – 83,6 (vs. 62,3 în 2015) – +21,3
  3. Taylor Swift@taylorswift13 – 78,8 (vs. 55,4 în 2015) – +23,4
  4. Barack Obama – @barackobama – 75,7 (vs. 57,4 în 2015) – +18,3
  5. YouTube – @YouTube – 62,7 (vs. 49,9 în 2015) – +12,8
  6. Rihanna – @rihanna – 62 (vs. 43,3 în 2015) – +18,7
  7. Lady Gaga – @ladygaga – 60,7 (vs. 45,4 în 2015) – +15,3
  8. Ellen DeGeneres – @TheEllenShow – 60,5 (vs. 41,7 în 2015) – +18,8
  9. Justin Timberlake – @jtimberlake – 55,6 (vs. 43,8 în 2015) – +11.8
  10. Twitter – @Twitter – 55,4 (vs. 36,8 în 2015) – +18,6

Cum era de așteptat, în mai mult sau mai puțin de un an, Taylor Swift a câștigat cei mai mulți followeri (23,4 milioane), Katy Perry – 22,1 și Justin Bieber – 21,3.

Top-10-cele-mai-urmarite-conturi-pe-Twitter-in-2016

sursa

>>> Cum să fii la curent cu tot ce scriu pe SocialWeb.ro: Facebook, RSS sau e-mail.