Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+

Săptămâna asta a început New York Fashion Week, după care urmează London Fashion Week, Paris Fashion Week etc. Pe lângă revistele sau blogurile de modă (în funcție de ce preferi), poți urmări tot ce se întâmplă în modă prin 40 de conturi de Instagram. Partea bună e că nu doar în timpul acestor evenimente sunt utile, ci îți oferă inspirație și în afara acestei perioade.

  1. STYLE DU MONDE@styledumonde
  2. Margaret Zhang@margaret__zhang
  3. Skellie@omgliterallydead
  4. Chloe Nørgaard@chloenorgaard
  5. Mercedes-Benz Fashion Week@mbfashionweek
  6. TOME NYC@tomenyc
  7. Adam Katz Sinding@le21eme
  8. Eva Chen@evachen
  9. Prabal Gurung@prabalgurung
  10. ALEXANDER WANG@alexanderwangny
  11. Stella Bugbee@stellabugbee
  12. Julia Restoin Roitfeld@juliarestoinroitfeld
  13. Patrick Janelle@aguynamedpatrick
  14. Fei Fei Sun@feifeisun
  15. Giovanna Battaglia@bat_gio
  16. StyleCaster@stylecaster
  17. Blair Eadie / Atlantic Pacific@blaireadiebee
  18. tibi@tibi
  19. Pat McGrath@patmcgarthreal
  20. Zanita Whittington@zanitazanita
  21. Caroline de Maigret@carolinedemaigret
  22. Karlie Kloss@karliekloss
  23. Fashion Dads@fashiondads
  24. Coco Rocha@cocorocha
  25. DANNIJO@dannijo
  26. WildChild@malaikafirth
  27. TRESemmé@tresseme
  28. Julie Sariñana@sincerelyjules
  29. cameo_the_label@cameo_the_label
  30. Bag Snob@bagsnob
  31. Tom Pecheux@tompecheux
  32. Proenza Schouler@proenzaschouler
  33. Aimee Song@songofstyle
  34. Gigi Hadid@gigihadid
  35. Eugene Souleiman@euginesouleman
  36. Camille Charrière@camtyox
  37. KCD@kcdworldwide
  38. Man Repeller@manrepeller
  39. Amy Astley@amytastley
  40. Melodie Jeng@melodiejeng

sursa

Photo credit (icon): goMainstream / Foter / CC BY

>>> Cum să fii la curent cu tot ce scriu pe SocialWeb.ro: Facebook, RSS sau e-mail.