Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+

French women are the queens of the world! Pe Emmanuelle Alt si Lou Doillon le admir de ceva timp. Mai ales pe Emmanuelle o ador! Recent am descoperit-o pe Caroline de Maigret. De Carine Roitfeld nici nu mai zic. Nu există suficiente cuvinte. Pentru admiratorii franțuzoaicelor, am compilat o listă de conturi de urmărit pe Instagram.

1. Camille Charrière (@camtyox)

Franțuzoaice de urmărit pe Instagram

2. Pauline (@paulinefashionblog)

Franțuzoaice de urmărit pe Instagram

3. Carine Roitfeld (@carineroitfeld)

Franțuzoaice de urmărit pe Instagram

4. Audrey Lombard (@audreylombard)

Îi ador stilul. Ținute simple și lejere, bijuterii simple. Pandantivul Superman e preferatul meu!

Franțuzoaice de urmărit pe Instagram

5. Caroline de Maigret (@carolinedemaigret)

Franțuzoaice de urmărit pe Instagram

6. Emmanuelle Alt (@emmanuellealt)

Franțuzoaice de urmărit pe Instagram

7. Adeline Rapon (@adelinerapon)

Franțuzoaice de urmărit pe Instagram

8. Garance Doré (@garancedore)

Franțuzoaice de urmărit pe Instagram

9. Lisa Gachet (@makemylemonade)

Franțuzoaice de urmărit pe Instagram

10. Lou Doillon (@loudoillon)

Franțuzoaice de urmărit pe Instagram

11. Jeanne Damas (@jeannedamas)

Franțuzoaice de urmărit pe Instagram

12. Fatou N’Diaye (@blackbeautybag)

Franțuzoaice de urmărit pe Instagram

13. Julia Restoin Roitfeld (@juliarestoinroitfeld)

Franțuzoaice de urmărit pe Instagram

14. Coline Hadi (@eppcoline)

O urmăresc constant și îmi place tare mult stilul ei! Și filmulețele în care vorbește în franceză. :P

Franțuzoaice de urmărit pe Instagram

15. Adenorah (@adenorah)

Franțuzoaice de urmărit pe Instagram

16. Clémentine Desseaux (@bonjourclem)

Franțuzoaice de urmărit pe Instagram

17. Valentine (@valentinehello)

Franțuzoaice de urmărit pe Instagram

18. Alpa Rama (@aparisianinamerica)

Franțuzoaice de urmărit pe Instagram

19. Cora Emmanuel (@coraemmanuel)

Franțuzoaice de urmărit pe Instagram

20. Labériane Ponton (@theblab)

Franțuzoaice de urmărit pe Instagram

21. Caroline (@the_caroo)

Franțuzoaice de urmărit pe Instagram

22. Betty Autier (@bettyautier)

Franțuzoaice de urmărit pe Instagram

23. Daphné | MODE AND THE CITY (@daphnemodeandthecity)

Franțuzoaice de urmărit pe Instagram

24. Tokyobanhbao (@tokyobanhbao)

Franțuzoaice de urmărit pe Instagram

25. Marta Cygan (@lifeofboheme)

Franțuzoaice de urmărit pe Instagram

26. Louise Ebel | From Paris with Love (@louisepando)

Franțuzoaice de urmărit pe Instagram

27. Diane Guinot (@hypsteria.fr)

Franțuzoaice de urmărit pe Instagram

28. Kenza Sadoun – El Glaoui (@kenzasmg)

Franțuzoaice de urmărit pe Instagram

>>> Cum să fii la curent cu tot ce scriu pe SocialWeb.ro: Facebook, RSS sau e-mail.